Jak udekorować tort weselny z użyciem topperów?

Tort weselny jest wyjątkowym rodzajem tortu, który serwowany jest podczas jednego w swym rodzaju wydarzenia, a mianowicie wesela. Właśnie dlatego tego typu słodkości również muszą prezentować się bardzo efektownie, aby wpisać się w podniosłą atmosferę przyjęcia. Aby nadać im niebanalny wygląd, można wykorzystać specjalne toppery – jak je wybrać i gdzie można je zakupić?

Czym są toppery na tort?

Pod pojęciem toppera znajduje się rodzaj dekoracji, która używana jest najczęściej do ozdabiania nią różnych rodzajów wypieków, na przykład tortów, ciast czy ciasteczek, aby w ten sposób nadać im niebanalny wygląd.

Toppery są używane również bardzo często w przypadku tortów weselnych, ponieważ za ich pomocą można nadać tym wypiekom niesamowity wygląd i sprawić, że idealnie wpiszą się one w tego rodzaju wydarzenia.

Najczęściej toppery prezentują różne napisy, natomiast mogą mieć one również ozdobne grafiki, na przykład z motywem serca, nowożeńców, gołąbka, a także warto wskazać, że mogą być one personalizowane, aby nadać im unikatowy wygląd.

Rodzaje topperów na torty weselne

Gdy poszukiwane są toppery na tort weselny, obecnie tego rodzaju dekoracje można znaleźć na sprzedaż w wielu wariantach, zarówno pod względem materiałów, z których są one wyprodukowane, jak i ich wzorów.

Gdy chodzi o materiały, toppery przeznaczone na torty najczęściej produkuje się ze sklejki drewnianej albo też ze szkła akrylowego. W obu tych przypadkach mamy do czynienia z materiałami dopuszczonymi do kontaktu z żywnością, dlatego można bez problemów wbić je w tort weselny. Drewniane toppery mają naturalny, rustykalny wygląd, natomiast te wykonane ze szkła akrylowego wyróżniają się eleganckim wykończeniem.

Również toppery przeznaczone na torty weselne podzielić można pod względem ich wzorów, na przykład mogą one prezentować poniższe napisy:

– „Miłość”,

– „Na zawsze razem”,

– „Miłość jest słodka”

– „All you need is love”,

– „Mr and mrs”,

– „Najlepsze dopiero przed nami”,

– „Państwo (nazwisko młodej pary)”,

– Imiona młodej pary.

Oczywiście, są to jedynie przykładowe rodzaje topperów na tort weselny pod względem ich wzorów, ponieważ tego typu dekoracje mogą mieć również inne napisy, także przygotowane na indywidualne zamówienie klienta.

Gdzie można zamówić toppery?

Dzisiaj dekoracje przeznaczone na wypieki, w tym na torty weselne, można zakupić w wielu miejscach, dlatego też przyszli Państwo Młodzi nie powinni mieć raczej żadnych problemów z ich zamówieniem, jeśli to oni chcą dokonać takiego zakupu.

Najszerszy wybór topperów na torty można znaleźć w internecie, między innymi są one dostępne w sklepach ślubnych i weselnych, a także bezpośrednio u producentów tego rodzaju dekoracji.

Ile kosztują toppery na torty?

Koszty związane z zamówieniem topperów przeznaczonych na weselne wypieki nie są bardzo wysokie, dlatego też mogą być one efektownym, a przy tym tanim dodatkiem na takie wydarzenia.

Najczęściej za topper trzeba będzie zapłacić od około 10 do 40 złotych w zależności od jego wielkości oraz wykorzystanego do jego produkcji materiału.