Makijaż weselny

Wykonanie makijażu na wesele nie jest prostym zadaniem. Jest to wyjątkowy dzień, dlatego każda kobieta chce się wtedy prezentować świetnie, żeby wyróżniać się na tle innych. 

Podkreślenie urody

Najlepiej, żeby makijaż tylko lekko podkreślał urodę i był naturalny. Niestety dużym błędem jest robienie mocnego makijażu, który może wyglądać bardzo sztucznie. Przy odrobinie pomysłu można zachować świeży wygląd przez całe wesele. W tym artykule wyjaśniamy jak zrobić makijaż na wesele, który będzie się prezentował doskonale. Kosmetyki muszą być przede wszystkim naturalne i trzeba również wiedzieć w jakiej kolejności je nakładać. Makijaż codzienny nie wymaga tak dużej pracy jak przy makijażu weselnym. Warto mieć świadomość, że makijaż na wesele jest połączeniem makijażu wieczorowego i dziennego. Kosmetyki nie mogą się przede wszystkim kruszyć i rozmazywać. Na weselu zawsze jest fotograf, który robi zdjęcia, dlatego makijaż powinien się doskonale prezentować na zdjęciach. Dobry makijaż przystosowany na wesele to taki, który sprawi, że będziesz wyglądać na zrelaksowaną oraz wypoczętą. Należy także pamiętać o właściwym nawilżeniu skóry. Skóra będzie wyglądała na przesuszoną, dlatego trzeba koniecznie wyposażyć się w porządny i nawilżający krem. 

Makijaż oka

Warto też zwrócić uwagę, żeby kupować kosmetyki jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Na początku najlepiej zacząć od makijażu oka, jeszcze zanim nałożysz pokład. W ten sposób można również łatwo wykonać poprawki nieudanych kresek. Można połączyć cienie rozświetlające oraz matowe, a rzęsy potraktować mascarą. Z pewnością da to ciekawy efekt u kobiet z bladą cerą. Nie można robić zbyt grubych kresek, ponieważ jest to typowo wieczorowy makijaż, natomiast wesela zaczynają się po południu. Następny etap to oczywiście nałożenie bazy, na którą położymy podkład. W zależności od efektu, który chcesz uzyskać możesz skorzystać z kosmetyków, które rozświetlają lub matują cerę. Nigdy nie można tego robić w innej kolejności, dlatego najpierw baza, a dopiero później podkład. 

Dobór kosmetyków

Kobiety, które nie mają żadnych problemów z cerą mogą użyć kremu BB. Kosmetyk o kremowej konsystencji najlepiej nakładać zanim utrwalisz makijaż pudrem. Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli są sypkie, ponieważ takie kosmetyki należy stosować dopiero po nałożeniu pudru. Na sam koniec użyj ulubionej szminki lub błyszczyka. Bezpośrednio przed weselem nie warto eksperymentować z kosmetykami. Może się okazać, że chwilę przed uroczystością dostaniesz uczulenie i trzeba będzie odwołać ceremonię. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych produktów, z którymi od dłuższego czasu masz styczność. Nie można też przesadzić i nakładać zbyt dużej ilości kosmetyków. Może to sprawić, że w trakcie imprezy skóra zacznie się błyszczeć. Najlepiej sprawdzi się delikatny, minimalistyczny makijaż, który podkreśli atuty kobiecej urody. Bardzo ważne jest także podkreślenie kości policzkowych oraz oczu. Można też użyć trwałej szminki matowej naturalnej do poprawienia ust. Teraz już wiesz jak zrobić makijaż na wesele.