Wódka na weselu. Nie może jej brakować

Ślub i wesele – tych chwil się nie zapomina. Aby przyjęcie weselne było udane, a goście bawili się świetnie, trzeba wszystko przygotować bardzo profesjonalnie. Zadbać o wybór fajnej sali weselnej, zamówić orkiestrę, pyszne jedzenie dla gości, ale też zadbać o to, by na stołach znalazła się odpowiednia ilość alkoholu. Z reguły najpopularniejszym alkoholem na weselach jest wódka. Ile wódki trzeba na wesele? Wbrew pozorom niełatwo odpowiedzieć na to pytanie. 

Wódki nie może na weselu brakować

Najgorszą możliwą sytuacją jest brak wódki na weselu. Nie można do tego dopuścić. W trakcie trwania imprezy weselnej nikt nie będzie jeździł, by kupić i dowieźć wódkę, tym bardziej jeśli skończy się ona wieczorem. Wtedy – z reguły – zostaje jedyna opcja, czyli kupowanie wódki w sklepach całodobowych czy na stacjach benzynowych, a tam jest po prostu drogo. O wiele rozsądniej kupić tyle wódki, by choć trochę po weselu i poprawinach pozostało. Nie można też zapominać o tym, że niejedna butelka wódki trafi do gości czy obsługi wesela jako prezent. 

Wódki na weselu nie może więc brakować. Dobrze jednak nie kupować jej o wiele za dużo. Niestety tak się nierzadko zdarza. Para młoda, chcąc się zatroszczyć o gości, kupuje na wesele ogromne ilości alkoholu, po imprezie zaś zostaje z kilkudziesięcioma butelkami wódki, czasami pozostaje jej więcej. Jedyną opcją – jeśli sklep nie przyjmuje zwrotów – jest sprzedaż takiego alkoholu. Problemem może jednak być znalezienie osoby, która zechce go kupić, tym bardziej jeśli jest to – na przykład – alkohol w butelkach z ozdobnymi etykietami weselnymi, na których są imiona młodej pary. Takiego alkoholu nikt nie kupi – na przykład – na inne wesele.

Aby zdobyć więcej informacji w tym temacie warto również przeczytać ten wpis ze strony z-milosci

Butelka wódki dla jednego gościa – ten przelicznik jest najlepszy

Najlepszym przelicznikiem odpowiedniej ilości wódki na wesele, jest jedna półlitrowa butelka na jednego gościa na weselu, z uwzględnieniem także osób niepijących, dzieci, młodzieży czy też osób starszych. Oczywiście te osoby nie sięgną po alkohol, pomimo tego taki przelicznik zapewni taką ilość wódki, która wystarczy na wesele, poprawiny czy też na prezenty dla gości, orkiestry czy kelnerów podających dania weselne. Można zdecydować się na zakup nieco mniejszej ilości alkoholu na weselu, jeśli wiadomo, że wśród gości będzie większość osób niepijących. Jeśli zaś przeważać będą amatorzy innych trunków, warto oprócz wódki postawić na inne alkohole. Jeśli nie będzie wśród nich brakować nietypowych, mało popularnych, to tym bardziej dobrze. Każdy chętnie skosztuje czegoś nowego, czegoś, czego wcześniej nie pił. 

Alkohol na stołach. Nie może go brakować, ani być za dużo

Zakup odpowiedniej ilości na wesele jest ważny. Trzeba jednak też zadbać o to, by w odpowiednich ilościach pojawiał się na stołach. Dobrze jest wyznaczyć osobę, która będzie kontrolować wydawanie alkoholu. Pozostawienie gościom zbyt dużej ilości alkoholu na stołach, może doprowadzić do większego jego spożycia lub nawet zabierania. Zbyt mało alkoholu zaś zawsze budzi niesmak. Żaden z gości nie lubi bowiem prosić o dostawienie na stół kolejnych butelek z alkoholem. Oczywiście stawianiem alkoholu na stół mogą zająć się kelnerzy, jednak osoba, która tym wszystkim kieruje powinna na weselu być. Oczywiście taka osoba powinna powstrzymać się od spożywania alkoholu, dobrze wręcz, by przez cały czas wesela była zupełnie trzeźwa.